Powszechnie występujące we współczesnym świecie zjawisko globalizacji ma ogromny wpływ na rynek pracy. Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu ludzie poszukiwali pracy w swoim miejscu zamieszkania lub co najwyżej w pobliskim większym mieście. Dziś emigracja zarobkowa jest faktem. Zarówno ta wewnętrzna, czyli zachodząca w obrębie jednego państwa, jak i zewnętrzna, zakładająca przeprowadzkę do innego kraju. Zjawisko to intensyfikuje nieustanny rozwój transportu i nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych. W XXI wieku podróżujemy szybciej i taniej.

Przebywając za granicą mamy do dyspozycji szereg instrumentów pozwalających pozostać w kontakcie z bliskimi – rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Świat i dzielące nas odległości zmniejszyły się. Decyzję o wyborze miejsca pracy zlokalizowanego w innym państwie podejmujemy łatwiej, choć nie bez refleksji. Towarzyszą nam różne obawy. Niewystarczająca znajomość języka czy lokalnych przepisów prawnych, brak wystarczającego wsparcia z zewnątrz, strach przed tym, że nieuczciwy pracodawca będzie chciał wykorzystać nasze położenie. Jeśli i Ty masz takie obawy, ale jednocześnie wiesz, że praca w Polsce to dobry wybór, skontaktuj się z nami – pomożemy. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, czy zatrudnienie za granicą jest dla Ciebie – zadzwoń lub napisz, odpowiemy na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

Firma CareWork posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie pomocy w poszukiwaniu takiego zatrudnienia, które gwarantować będzie godziwe wynagrodzenie, przyjazne warunki pracy oraz bezpieczeństwo. Zobacz, jak doradcy zawodowi CareWork pomóc mogą właśnie Tobie!

 
Wyślij CV